ВидеоЛинк во живоПолитикаПолитички партии

Азири: Изненадени сме од одлуката на Алтернатива да влезе во Владата

Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната прес-конференција во Собранието истакна дека „реално се изненадени“ од одлуката на нивниот досегашен коалициски партнер Алтернатива да се приклучи кон Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close