ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

„Аерофлот“ ќе им ги врати парите за билети на мобилизирани Руси

„Граѓаните кои подлежат на воен рок а купиле билети пред 21 септември 2022 година (вклучително) имаат право на неволно (надвор од контрола на клиентот) враќање на парите за билетот“, се наведува во соопштението на компанијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close