0_Магазин.ПорталСцена

Адријан Броди: „Пијанистот“ ми го промени животот

Тој освои Оскар за најдобра машка главна улога на 29-годишна возраст за „Пијанистот“ во 2003 година, со што стана најмлад глумец што победил во оваа категорија. Оттогаш, тој се појави во многу големи холивудски проекти како што се „Кинг Конг“ и „Полноќ во Париз“, како и во хит ТВ-серијата „Пики Блајндерс“.

Back to top button
Close
Close