0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Администрацијата на Бајден загрижена Генералното собрание на ОН да не се претвори во ковид жариште

Амбасадорката на САД во ОН, Линда Томас-Гринфилд, за Си-Би-Ес њуз изјави дека администрацијата е „загрижена за настанот во ОН што може да стане жариште и дека треба да се преземат сите мерки да се спречи состанокот на светските лидери да стане место за ширење на ковид-19 “.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close