Свет

Администрацијата на Бајден дава поддршка за потенцијалната продажба на борбени авиони Ф-16 на Турција

омошникот секретар за одбрана за меѓународна безбедност во Пентагон, Селест Валандер, на денешната прес-конференција изјави дека силните одбранбени капацитети на Турција ќе ја зајакнат одбраната на НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close