БизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

АГРО синдикат и ССМ: Штрајк во АД „Водостопанство“ ако не се исплатат заостанатите плати

Работниците во АД „Водостопанство“ се два месеца без плата, а од 1. месецов немаат ниту здравствено осигурување. Доколку нема исплата револтот наскоро може да премине во штрајк, кој ќе значи и проблем со водоснабдувањето на земјоделските површини и посевите, особено во овој период кога е најпотребно, информирале од АГРО Синдикатот и Синдикалната подружница на АГРО Синдикатот при АД Водостопанство денеска на средба во Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close