СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Агенцијата на ОН за палестински бегалци нема пари за плати на вработените

Генералниот комесар на Агенцијата на ОН за палестински бегалци (UNWRA) Филип Лазарини денеска изјави дека поради големата финансиска криза, овој месец 28.000 вработени во агенцијата ќе останат без плати и предупреди дека можеби ќе се укинат некои клучни услуги за милиони луѓе во екот на пандемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close