0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоМакедонија.СлајдерХроникаХроника.Портал

Автобусот имал пат на кочење, велат експерти за БНТ (видео)

Погрешни и избледени хоризонтални ознаки, немање патна сигнализација, лоша состојба на рефлектирачката сообраќајна сигнализација, можен шверц на гориво или човечка грешка, се дел од можните причини за тешката сообраќајка со 45 загинати на автопатот Струма, во Бугарија. Ова го посочија експерти за безбедност на патиштата во „Денот почнува“ на БНТ.

Back to top button
Close
Close