ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австрија ќе стави крај на дискриминацијата на крводарителите врз основа на сексуална ориентација

Досега  во Австрија во сила беше забрана хомосексуалците, бисексуалците и трансродовите лица да даруваат крв.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close