0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австрија го очекува најголемиот Ковид бран во јануари

Австриската влада го очекува најголемиот бран заразени со Ковид-19 во земјата во јануари. Оваа алармантна прогноза денеска на прес-конференција ја соопшти министерот за здравство Волфганг Мукштајн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close