ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австриските политичари во 2022 година ќе земаат повисока плата

Платите на политичарите во Австрија следната година ќе се зголемат за 1,6 отсто, објави ревизорската комисија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close