0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австрискиот канцелар Шаленберг примил писмо со закани од анонимни антиваксери

Во заканувачкото писмо, потпишано од „Групација“, на Шаленберг му е даден рок до крајот на ноември да ги повлече сите антиковид мерки  и да се повлече од политиката, бидејќи во спротивно „Групацијата“ му се заканува со насилство на Шаленберг, неговото семејство и сојузниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close