ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австрискиот канцелар најави дека „затворањето“ завршува на крајот на неделата, но не за невакцинираните

Новиот австриски канцелар Карл Нехамер најави дека „затворањето“, како што е планирано, ќе заврши на крајот на оваа недела, односно на 12 декември, но само за вакцинираните и излекуваните, а продолжува за невакцинираните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close