ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Австриската полиција уапси 15 шверцери кои префрлиле над 700 илегални мигранти

Австриската полиција уапси 15 шверцери на луѓе во Виена и Долна Австрија, кои од српско-унгарската граница во Австрија префрлиле над 700 илегални мигранти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close