ЕвропаСвет.Слајдер

Австриската опозиција бара оставка од Курц

Опозицијата во Австрија бара оставка од канцеларот Себастијан Курц и поднесе барање за одржување на вонредна седница на Парламентот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close