0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Австралија со закон ќе ги натера медиумските платформи да ги откријат троловите

Онлајн светот не треба да биде Див запад каде ботови, фанатици, тролови и други анонимно одат наоколу и можат да им наштетуваат на луѓето, рече Морисон на телевизиски брифинг со новинарите. „Тоа не може да се случи во реалниот свет, така што нема причина да се случи ниту во дигиталниот свет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close