0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерТенис

Австралија опен ќе ги плати судските трошоци за „случајот Ѓоковиќ“

Судските трошоци, кои се проценуваат на околу еден милион долари за двете рочишта што беа одржани во Мелбурн поради проблемите со влезната виза на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, ќе ги платат организаторите на Австралија опен, јавија денеска британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close