СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Австралија воведува ограничувања за патувања за девет јужноафрикански земји

-Секое лице кое не е австралиски државјанин или лице издржувано од него, а било во африканските земји каде што е откриен сојот „омикрон“ и раширен во последните 14 дена, нема да може да влезе во Австралија, објасни Хант.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close