Останато

Австралискиот боксер Камбосос нов светски првак во лесна категорија

Австралискиот боксер со грчко потекло Џорџ Камбосос Јуниор приреди изненадување совладувајќи го на поени Американецот Теофим Лопез и со тоа ја обедини светската титула во лесна категорија во верзиите WBA, IBF и WBO.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close