СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Австралиската Влада обезбеди авторски права на знамето на Абориџините

Австралиската Влада потпиша договор за добивање авторски права на знамето на Абориџините, со што знамето за првпат стана достапно за јавна употреба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close