0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

АВМУ организира онлајн дебата за медиумска писменост

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и Институтот РЕСИС, денеска ќе одржи дебата на тема „Анализа на родовите аспекти во ТВ програмите за деца: Градиме ли критичка свесност кај децата?“. Дебата ќе се одржи онлајн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close