0_Македонија.ПорталОпштество

АВМУ: Неприфатливо е да се повикуваат новинари на информативни разговори за објавени написи од јавен интерес

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги преку соопштение го осудува повикувањето на новинарката на „Сакам да кажам“ на службен полициски разговор поради објавен текст и истакнува дека ваквите дејствија ја загрозуваат слободата на медиумите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close