0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Авион со ликот на Марадона тргнува кон Катар

Авионот наречен „Танго Д-10-С“ е летало со 12 седишта и е дизајниран како „летачки музеј“ во чест на славниот Аргентинец, кој почина од срцев удар во ноември 2020 година. На трупот доминира ликот на Марадона, како го бакнува трофејот на Светското првенство, којшто го освои со Аргентина во 1986 година, а неговото лице е насликано и на опашката на леталото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close