0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авион на ОН мета на етиописката авијација

Етиопските воени воздушни напади врз главниот град на Тиграј денеска ги принудија Обединетите нации да го прекинат слетувањето на хуманитарен авион во Мекел.

Back to top button
Close
Close