БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Авион на „Луфтханза” не полета од аеродромот во Софија поради птици во моторот

Патнички авион на германската авио-компанија „Луфтханза“, што утрово требаше да полета од Софија за Франкфурт, остана приземјен откако птици влегле во еден од неговите мотори, јави БНР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close