ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Авион во Шпанија евакуиран поради закана за бомба

Шпански авион на домашната авиокомпанија „Волотеа“ утринава бил евакуиран при слетување во северозападниот град Ла Коруња, откако властите добиле закана за бомба, соопшти претставник на локалната полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close