СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авганистан регистрира пораст на случаи на убиства и самоубиства на жени

Авганистан во изминатите неколку дена регистрира пораст на убиствата за чест на жени и женски самоубиства, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close