СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авганистанско семејство огорчено на САД откако во август 10 члена загинаа во напад со дрон: Извинувањето не е доволно

Не е доволно да ни кажат дека им е жал. САД треба да ја најдат личноста што го направи тоа, рече Ахмади. Тој додаде дека семејството бара и финансиски надомест за нивната загуба и дека неколку членови на семејството да бидат преместени во трета земја, но не прецизира во која.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close