СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авганистански новинар ослободен со посредство по краток притвор и малтретирање

Талибанската разузнавачка служба ослободи локален новинар еден ден откако беше уапсен и малтретиран од непознати причини, потврдија во понеделникот група за застапување на медиумите и неговите колеги.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close