0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авганистанските жени повторно побараа светот да им помогне во остварување на правото на образование и работа

„Зошто светот мирно не гледа како умираме?“, пишуваше на еден од транспарентите што ги носеа демонстрантките во Кабул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close