СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авганистанките повторно излегоа на протест во Кабул со барања за почитување на човековите права

Видеа, споделени од локалните медиуми, покажуваат група од дваесетина активисти за женски права како се собрани пред зградата што до неодамна беше Министерство за женски работи во авганистанскиот главен град Кабул, скандирајќи „женски права и човекови права“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close