0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

АВАЈА: Апелациониот суд да ја прифати пресудата за случајот со полициска бруталност во Битола

По донесувањето на пресудата од Кривичниот Суд за случајот со полициска бруталност во Битола, според која полицискиот службеник е осуден на една година затвор, граѓанското движење АВАЈА организира марш за правда. Маршот започна пред кривичен суд од каде беше порачано Апелациониот суд да ја прифати одлуката на Кривичниот и таа да стане правосилна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close