0_Web_АктуелноВидео изјаваСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Абиј Ахмед: Етиопската војска нема да се повлече ни за сантиметар додека не се погреба непријателот

„Нема да мрднеме ниту сантиметар додека не го погребеме  непријателот и не обезбедиме слобода за Етиопија. Тоа што ни треба е независна Етиопија и ќе умреме за таа цел, рече Абиј, кој изјавата ја објави и на својот налог на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close