СветСвет.Слајдер

Абдула Шахид: Сегашното ниво на вакцинација во земјите во развој, кое е два до три проценти, е неприфатливо

Сегашното ниво на вакцинација во земјите во развој, кое е два до три проценти, е неприфатливо, а целата планета би можела да се имунизира против ковид-19 до крајот на 2022 година, изјави претседателот на 76-то Генерално собрание на ОН, Абдула Шахид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close