СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Абас побара од САД повторно отворање на конзулатот во Источен Ерусалим

Обраќајќи се на состанокот со палестинските власти во Рамала на Западниот Брег, Абас побара САД да ја прекинат финансиската блокада на Палестина и повторно да се отвори канцеларијата на Палестинската ослободителна организација (ПЛО) во Вашингтон, јави Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close