Политички партии

Абази: Правдата предводена од СДСМ и ДУИ за некого мајка, а за други маќеа

Бујаре Абази, потпретседателка на Алијанса за Албанците на прес-конференција пред Министерството за правда истакна дека правдата контролирана од „хибридниот режим  на ДУИ и СДСМ за некого е мајка, а за другите маќеа“, реагирајќи на на вчерашната објава на министерот Бојан Маричиќ оти очекува праведна одлука на повисоките судови, во врска со случајот во кој Основниот суд во Охрид донел пресуда со која возачот кој предизвикал сообраќајка лани во август на патот Охрид-Пештани во која загинале две лица, а три биле тешко повредени, добил само условна затворска казна од четири години и глоба од околу 3.000 евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close