• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Tanke amerikane po mbërrijnë në Poloni

Tanke amerikane po mbërrijnë në Poloni

Varshavë, 12 janar 2017 (MIA) - Tanke amerikane dhe automjete të blinduara me më shumë se 3.000 ushtarë filluan nga mëngjesi të mbërrijnë në Poloni, njofton Bi-Bi-Si.

Ata janë pjesë e përgjigjes së presidentit amerikan Barak Obama për shqetësimin e aleatëve të NATO-s për shkak të Rusisë.

Ky është angazhimi më i madh amerikan në Evropë gjatë disa dekadave. Më shumë se 80 tanke dhe qindra automjete të blinduara mbërritën në Gjermani dhe tani transferohen drejt Evropës Lindore përmes rrugëve dhe hekurudhës, njofton Bi-Bi-Si. ff/bsh/09:36

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Nocionet më të kërkuara në internet për vitin 2017

Uragani Irma, Ajfon 8 dhe Ajfon Iks janë nocionet ...

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...