• A-
  • A
  • A+
E hënë, 21 Gusht 2017, 

Граѓански сектор

"Savana": Autobusi është relativisht i ri dhe i plotëson të gjitha standardet

"Savana": Autobusi është relativisht i ri dhe i plotëson të gjitha standardet

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Autobusi i cili dje ka humbur kontroll dhe doli nga rruga në autostradë... më tepër...

 
Platforma rajonale për liri të mediave e dënoi sulmin e gazetarit kosovar Oluri

Platforma rajonale për liri të mediave e dënoi sulmin e gazetarit kosovar Oluri

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Platforma rajonale e Ballkanit Perëndimor për përfaqësimin e lirive të ... më tepër...

Maqedonia fitoi dy çmime në konkurs rajonal për biznese ekologjike

Maqedonia fitoi dy çmime në konkurs rajonal për biznese ekologjike

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Maqedonia ka fituar dy çmime në një konkurs rajonal për biznese ekologj... më tepër...

Trajnim për mentorë në suaza të projektit për (vet)punësim të nënave kryefamiljare

Trajnim për mentorë në suaza të projektit për (vet)punësim të nënave kryefamiljare

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Trajnime për mentorim dhe proces të mentorimit të  grave në biznes - gr... më tepër...

MOST: Kryesuesi dhe deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë keqpërdorur seancën konstituive

MOST: Kryesuesi dhe deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë keqpërdorur seancën konstituive

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Keqpërdorime nga deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe nga kryesuesi me seancën... më tepër...

Delegacion i miisonit të OSBE-së për vizitë në Agjencisë për Realizimin e të Drejtave të Bashkësive

Delegacion i miisonit të OSBE-së për vizitë në Agjencisë për Realizimin e të Drejtave të Bashkësive

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Një delegacion i Misionit të OSBE-së në Shkup, i përbërë nga Gonzalo de... më tepër...

Pesëmbëdhjetë persona janë lënduar në përplasjen e dy autobusëve dhe dy automjeteve në rajonin e Strumicës

Pesëmbëdhjetë persona janë lënduar në përplasjen e dy autobusëve dhe dy automjeteve në rajonin e Strumicës

Strumicë, 16 gusht 2017 (MIA) - Pesëmbëdhjetë persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rru... më tepër...

Projekt për konfirmim të standardeve për menaxhim të mirë në komuna

Projekt për konfirmim të standardeve për menaxhim të mirë në komuna

Shkup, 15 gusht 2017 (MIA) - Katërmbëdhjetë organizata qytetare sot nënshkruan marrëveshje për grant... më tepër...

Janë shpërblyer foto dhe video storjet më të suksesshme të qytetarë gazetarë

Janë shpërblyer foto dhe video storjet më të suksesshme të qytetarë gazetarë

Shkup, 11 gusht 2018 (MIA) - Organizata civile CIVIL sot ka ndarë pesë çmime për foton dhe video sto... më tepër...

CIVIL do t'i ndajë çmimet për foto dhe video storjet më të suksesshme

CIVIL do t'i ndajë çmimet për foto dhe video storjet më të suksesshme

Shkup, 11 gusht 2017 (MIA) - Organizata qytetare CIVIL sot do t'u ndajë çmimet për foto dhe video st... më tepër...

Antonovski u tërhoq nga Këshilli drejtues i KEMM-së

Antonovski u tërhoq nga Këshilli drejtues i KEMM-së

Shkup, 9 gusht 2017 (MIA) - Bordi drejtues i Këshillit për etikë në mediumet e Maqedonisë (KEMM) në ... më tepër...

Dragan Antonovski merr postin drejtor i MIA-s

Dragan Antonovski merr postin drejtor i MIA-s

Shkup, 7 gusht 2017 (MIA) - Gazetari Dragan Antonovski merr postin drejtori i përgjithshëm i Agjenci... më tepër...

Fillon "Pivolend 2017"

Fillon "Pivolend 2017"

Shkup, 7 gusht 2017 (MIA) - Nën patronazhin e Qytetit të Shkupit prej sot deri më 12 gusht në Kalanë... më tepër...

DMSH: Zjarre aktive në Çashkë, Makedonski Brod dhe Mavrovë-Rostushë

DMSH: Zjarre aktive në Çashkë, Makedonski Brod dhe Mavrovë-Rostushë

Shkup, 6 gusht 2017 (MIA) - Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim njoftoi se në orën 12 janë regjistrua... më tepër...

Ushqim të lehtë dhe shumë lëngje gjatë valës së të nxehtit

Ushqim të lehtë dhe shumë lëngje gjatë valës së të nxehtit

Shkup, 5 gusht 2017 (MIA) - Veshje e rrobave të lehta, me ngjyrë të ndritshme, pirje të lëngjeve më ... më tepër...

Një i mbytur dje në digën "Lisiçe", ndërsa tjetri në Liqenin e Prespës

Një i mbytur dje në digën "Lisiçe", ndërsa tjetri në Liqenin e Prespës

Shkup, 3 gusht 2017 (MIA) - B.I (52), banor i fshatit Drenovë, dje në digën "Lisiçe" derisa ka peshk... më tepër...

Kremtime të Ilindenit në Krushevë

Kremtime të Ilindenit në Krushevë

Krushevë, 2 gusht 2017 (MIA) - Kremtimet me rastin e 11-vjetorit të Kryengritjes së ilindenit sot në... më tepër...

Mozaik

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...

Dua Lipa, prej tani fytyrë e brendit të njohur të veshjeve "Patricia Pepe"

Sukseset e yjeve shqiptare në botë, veçanërisht të...