• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Shoqëri

Fushatë e OSBE-së për përfshirje më të madhe civile

Fushatë e OSBE-së për përfshirje më të madhe civile

Shkup, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Qytetarët nuk janë të interesuar të reagojnë për problemet në bashkës... më tepër...

 
Qeveria kërkon zgjidhje të përhershme të problemeve në Hekurudhat e Maqedonisë

Qeveria kërkon zgjidhje të përhershme të problemeve në Hekurudhat e Maqedonisë

Shkup, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev sot u takua me përfaqësues të Organizatës sin... më tepër...

SPGM: Të drejtat autoriale duhet të respektohen

SPGM: Të drejtat autoriale duhet të respektohen

Shkup, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Sindikata e Pavarur e gazetarëve dhe punonjësve medial (SPGM) nga jan... më tepër...

Bekim Asani fitues i Çmimit francezo-gjerman për të drejta të njeriut

Bekim Asani fitues i Çmimit francezo-gjerman për të drejta të njeriut

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Shoqatës "LGBT Junajted Tetovë - Maqedoni" Bekim Asani ësh... më tepër...

Takim për programe për jetë më të mirë për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

Takim për programe për jetë më të mirë për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Stimulim i bashkëpunimit mes Kryqit të Kuq të RM-së dhe organizatave ... më tepër...

Diskutim për njohjen dhe pranimin e dallueshmërive seksuale dhe gjinore

Diskutim për njohjen dhe pranimin e dallueshmërive seksuale dhe gjinore

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - "Njohja dhe pranimi i dallueshmërive seksuale dhe gjinore" është tema... më tepër...

Kryetari i SHGM-së u takua me ambasadorin evropian Zhbogar

Kryetari i SHGM-së u takua me ambasadorin evropian Zhbogar

Shkup, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë Naser Selmani sot u t... më tepër...

Ligjëratë për "Gjendjen me të Drejtat e Njeriut" në Fakultetin për Siguri

Ligjëratë për "Gjendjen me të Drejtat e Njeriut" në Fakultetin për Siguri

Shkup, 12 dhjetor (MIA) - Ligjëratë për "Gjendjen me të Drejtat e Njeriut" sot në Fakultetin për Sig... më tepër...

Konferencë "Përforcimi i këshillave komunal: Fillim i ri i demokracisë lokale"

Konferencë "Përforcimi i këshillave komunal: Fillim i ri i demokracisë lokale"

Shkup, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Konferencë me temë "Përforcimi i këshillave komunal: Fillim i ri i de... më tepër...

AOJSH: Darko Dimovski nuk është zgjedhur në mënyrë legjitime kryetar i LSM

AOJSH: Darko Dimovski nuk është zgjedhur në mënyrë legjitime kryetar i LSM

Shkup, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Darko Dimovski nuk është zgjedhur në mënyrë legjitime kryetar i LSM. ... më tepër...

Protesta para Qeverisë dhe në Vallandovë kundër ndërtimit të xeherores Kazandoll

Protesta para Qeverisë dhe në Vallandovë kundër ndërtimit të xeherores Kazandoll

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Protesta u mbajtën sot para ndërtesës së Qeverisë për ndërprerjen e nd... më tepër...

Anima Mundi: Sulmet nuk kanë ndodhur nga një qen endacak, kërkojnë përgjegjësi nga pronarët

Anima Mundi: Sulmet nuk kanë ndodhur nga një qen endacak, kërkojnë përgjegjësi nga pronarët

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Shoqata për mbrojtjen e kafshëve, "Anima Mundi" në reagimin në lidhje ... më tepër...

Sesioni i tretë buxhetor i forumeve për Komunën e Kërçovës

Sesioni i tretë buxhetor i forumeve për Komunën e Kërçovës

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Komuna e Kërçovës në bashkëpunim me Qendrën për zhvillim të bashkësisë... më tepër...

Çiçakovski e dhuroi bonusin për "Polio plus"

Çiçakovski e dhuroi bonusin për "Polio plus"

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Aleksandar Çiçakovski mj... më tepër...

Konferenca "Shteti i robëruar - interesa politike, sociale dhe ekonomike

Konferenca "Shteti i robëruar - interesa politike, sociale dhe ekonomike

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Me rastin e Ditës ndërkombëtare të luftës kundër korrupsionit, sot në ... më tepër...

Darko Dimovski kryetar i ri i LSM-së (PLT)

Darko Dimovski kryetar i ri i LSM-së (PLT)

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - U.d. kryetar i LSM-së, Darko Dimovski në vazhdimin e sotëm të Kongresi... më tepër...

Dimovski paralajmëroi konsolidim të Sindikatës dhe reforma

Dimovski paralajmëroi konsolidim të Sindikatës dhe reforma

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Kthimi i të drejtave të punëtorëve, rrogë e garantuar dhe kthim i dinj... më tepër...

Mozaik

Nocionet më të kërkuara në internet për vitin 2017

Uragani Irma, Ajfon 8 dhe Ajfon Iks janë nocionet ...

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...