• A-
  • A
  • A+
E hënë, 21 Gusht 2017, 

Ekonomi

Dy persona e kanë humbur jetën në një aksident rrugor në rrugën Shtip-Radovish (PLT)

Dy persona e kanë humbur jetën në një aksident rrugor në rrugën Shtip-Radovish (PLT)

Shtip, 21 gusht 2017 (MIA) - Dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar më rëndë është b... më tepër...

 
Eurosuper 98 më shtrenjtë për gjysmë denari, Eurosuper 95 dhe dizeli me çmim të njëjtë

Eurosuper 98 më shtrenjtë për gjysmë denari, Eurosuper 95 dhe dizeli me çmim të njëjtë

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Çmimi i EUROSUPER BS - 95 dhe eurodizeli mbetet i njëjtë, ndërsa EUROSU... më tepër...

Oda Ekonomike: Në vend që të jetë deponi e printerëve dhe skenerëve të vjetër, Maqedonia të importojë dhe përdorë pajisje të reja

Oda Ekonomike: Në vend që të jetë deponi e printerëve dhe skenerëve të vjetër, Maqedonia të importojë dhe përdorë pajisje të reja

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Maqedonia të mos grumbullojë mbeturina elektronike, të konsumuara, veçm... më tepër...

Firma private dhe shtetërore kanë shmangur pagesën e një debie milionëshe për tatimin e fitimit

Firma private dhe shtetërore kanë shmangur pagesën e një debie milionëshe për tatimin e fitimit

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Tridhjetë e shtatë kompani nga Shkupi të ndihmuar nga të punësuar në DA... më tepër...

Formohet Grupacioni i provajderëve të zgjidhjeve dixhitale

Formohet Grupacioni i provajderëve të zgjidhjeve dixhitale

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Grupacioni i provajderëve për zgjidhje dixhitale është formuar në suaza... më tepër...

Hapet fabrikë e re në Zonën industriale Prilep 1

Hapet fabrikë e re në Zonën industriale Prilep 1

Prilep, 20 gusht 2017 (MIA) - Në zonën industriale "Prilep 1" është hapur fabrikë e re, investim i k... më tepër...

Nuk ka ndalesa më të gjata në vendkalimet kufitare

Nuk ka ndalesa më të gjata në vendkalimet kufitare

Shkup, 20 gusht 2017 (MIA) - Në vendkalimet kufitare nuk ka ndalesa më të gjata për hyrje dhe dalje ... më tepër...

Formohet Grupacion i provajderëve të zgjidhjeve digjitale

Formohet Grupacion i provajderëve të zgjidhjeve digjitale

Shkup, 20 gusht 2017 (MIA) - Grupacion i provajderëve të zgjidhjeve digjitale u formua në kuadër të ... më tepër...

Nikollovski: Së shpejti do të paguhen subvencionet për vitin 2016

Nikollovski: Së shpejti do të paguhen subvencionet për vitin 2016

Shkup, 19 gusht 2017 (MIA) - Deri nga fundi i muajit ose në fillim të muajit të ardhshëm tërësisht d... më tepër...

Prezantim i projekteve të përkrahura nga FAO

Prezantim i projekteve të përkrahura nga FAO

Shkup, 19 gusht 2017 (MIA) - Aktivitetet e lidhura me dy projekte të përkrahura nga Organizata për b... më tepër...

Banorë të Porojit e kanë bllokuar rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorë të Porojit e kanë bllokuar rrugën Tetovë-Jazhincë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Komunikacioni në rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë nga ora 14 pasdite ësh... më tepër...

Rritet intensiteti i komunikacionit jashtë mjedisve të qytetit

Rritet intensiteti i komunikacionit jashtë mjedisve të qytetit

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjedisve të qyteti... më tepër...

Nga tetori Eurouins do të fluturojë në linjën Shkup-Munih

Nga tetori Eurouins do të fluturojë në linjën Shkup-Munih

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Kompania ajrore me buxhet të ulët Eurouings, anëtare e grupacionit Luth... më tepër...

Bodrumet e verës me probleme financiare dhe rezerva, por garantojnë blerje e tërësishme e rrushit

Bodrumet e verës me probleme financiare dhe rezerva, por garantojnë blerje e tërësishme e rrushit

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Bodrumet e verës kanë problem me likuiditetin dhe rezervat, por bindin ... më tepër...

Propozim për lëshim shtesë të tri emisioneve të bonove për denacionalizim

Propozim për lëshim shtesë të tri emisioneve të bonove për denacionalizim

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - Qeveria mori vendim ta dërgojë në seancë të rregullt kuvendore Propozim... më tepër...

Qeveria kërkon Posta e Maqedonisë t'i ulë shpenzimet joproduktive

Qeveria kërkon Posta e Maqedonisë t'i ulë shpenzimet joproduktive

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - SHA për qarkullim postar Posta e Maqedonisë Shkup duhet që të përgatitë... më tepër...

Maqedonia humb 20 për qind nga prodhimtaria bujqësore për shkak të deponimit joadekuat

Maqedonia humb 20 për qind nga prodhimtaria bujqësore për shkak të deponimit joadekuat

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - Deri në 20 për qind në vit arrijnë humbjet në bujqësinë e Maqedonisë pë... më tepër...

Mozaik

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...

Dua Lipa, prej tani fytyrë e brendit të njohur të veshjeve "Patricia Pepe"

Sukseset e yjeve shqiptare në botë, veçanërisht të...