• A-
  • A
  • A+
E premte, 18 Gusht 2017, 

Politikë

LSDM: KSHPK është dëshmi për partizimin e institucioneve nga ana e VMRO-DPMNE-së

LSDM: KSHPK është dëshmi për partizimin e institucioneve nga  ana e  VMRO-DPMNE-së

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Komisioni shtetëror për parandalim të korrupsionit (KSHPK) është sinoni... më tepër...

 
Xhaferi iu përgjigj Zaevit: Propozimi për pyetje të deputetëve pas zgjedhjeve lokale

Xhaferi iu përgjigj Zaevit: Propozimi për pyetje të deputetëve pas zgjedhjeve lokale

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Pas përfundimit të zgjedhjeve lokale do të realizohet ideja për vendosj... më tepër...

Dimitrov në Oslo: U nënshkrua Deklaratë e përbashkët për partneritet dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Norvegjisë

Dimitrov në Oslo: U nënshkrua Deklaratë e përbashkët për partneritet dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Norvegjisë

Shkup, 18 gusht 2917 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot qëndroi për vizitë pu... më tepër...

Boshnjakovski: Të martën do të fillojë procedura për zgjedhje të prokurorit të ri publik

Boshnjakovski: Të martën do të fillojë procedura për zgjedhje të prokurorit të ri publik

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e ardhshme të rregullt  t... më tepër...

VMRO-DPMNE: LSDM e pezullon rritjen e pensioneve

VMRO-DPMNE: LSDM e pezullon rritjen e pensioneve

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE sot akuzoi se ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Milla ... më tepër...

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varrezat e qytetit "Butel" me rastin e Ditës së ARM-së

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varrezat e qytetit "Butel" me rastin e Ditës së ARM-së

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Një delegacion qeveritar sot në varrezat e qytetit "Butel" vendosi lule... më tepër...

Letër ngushëllimi nga presidenti Ivanov deri te mbreti Felipe për aktin terrorist në Barcelonë

Letër ngushëllimi nga presidenti Ivanov deri te mbreti Felipe për aktin terrorist në Barcelonë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot dërgoi letër ng... më tepër...

RDK me shpallje publike në prag të zgjedhjeve lokale

RDK me shpallje publike në prag të zgjedhjeve lokale

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Rilindja Demokratike Kombëtare në prag të zgjedhjeve lokale shpallë kon... më tepër...

Osmani: Institucionet t'u përkushtohen reformave

Osmani: Institucionet t'u përkushtohen reformave

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe ... më tepër...

VMRO-DPMNE: LSDM të ndalojë me gënjeshtrat dhe manipulimet për të falimentuarit

VMRO-DPMNE: LSDM të ndalojë me gënjeshtrat dhe manipulimet për të falimentuarit

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE opozitare në reagimin e kumtesës së sotme të LSDM-së për zgj... më tepër...

Kryeministri Zaev e dënoi sulmin terrorist në Barcelonë

Kryeministri Zaev e dënoi sulmin terrorist në Barcelonë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë e dënon aktin terrorist në Barcelonë... më tepër...

Ademi në takim në Debreshtë, Dolneni dhe Krushevë

Ademi në takim në Debreshtë, Dolneni dhe Krushevë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Ministri i angazhuar për diasporë Edmond Ademi dje realizoi takim me ba... më tepër...

LSDM: Së shpejti ligj për zgjidhjen e statusit të 3.000 të të falimentuarve

LSDM: Së shpejti ligj për zgjidhjen e statusit të 3.000 të të falimentuarve

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - LSDM-ja sot njoftoi se janë hequr të gjitha pengesat dhe se së shpejt d... më tepër...

Lëndohet një qytetar i Maqedonisë në sulmin në Barcelonë

Lëndohet një qytetar i Maqedonisë në sulmin në Barcelonë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Një qytetar i Maqedonisë, i cili momentalisht në sulmin në Barcelonë ka... më tepër...

MPJ deri tani nuk ka informacione për qytetarë të lënduar të Maqedonisë në Barcelonë

MPJ deri tani nuk ka informacione për qytetarë të lënduar të Maqedonisë në Barcelonë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme njofton se deri dje në orën 20:30 nuk ka ... më tepër...

Dimitrov-Soini: Mbështetje nga Finlanda për eurointegrimet e Maqedonisë

Dimitrov-Soini: Mbështetje nga Finlanda për eurointegrimet e Maqedonisë

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë Nikolla Dimitro... më tepër...

Shilegov: Shkarkimi i Zvërlevski hap i parë drejt gjyqësisë së pavarur dhe profesionale

Shilegov: Shkarkimi i Zvërlevski hap i parë drejt gjyqësisë së pavarur dhe profesionale

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Shkarkimi i prokurorit publik shtetëror Marko Zvërlevski e shënon filli... më tepër...

Mozaik

Një grusht me bajame në ditë mbron zemrën

Një grusht me bajame në ditë ngre nivelin e kolest...

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...