• A-
  • A
  • A+
E hënë, 20 Nëntor 2017, 

Info servise

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

20 nëntor 2017 Shkup - Erokomisari për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim Johanes Han pë... më tepër...

 
MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

20 nëntor 2017 Shkup - Erokomisari për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim Johanes Han pë... më tepër...

MIA Paralajmërime -botë

MIA Paralajmërime -botë

20 nëntor 2017 Berlin - Kryeministri holandez Mark Rute do të realizojë takim me kancelaren gjerman... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 20 nëntor 2017 (MIA) - Sot është e hënë, 20 nëntor 2017, dita e 324-t e vitit. Deri në fund t... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

20 nëntor 2017 (MIA) 1602. - Lindi fizikanti gjerman dhe shpikësi i pompës së ajrit, Oto Von Guerik... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 19 nëntor 2017 (MIA) - Sot është e diel, 19 nëntor 2017, dita e 323-të e vitit. Deri në fund ... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

19 nëntor 2017 (MIA) 1216.- Vdiq mbreti anglez Xhoni pa tokë, djali i ri i Mbretit Henri II, i cili... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

19 nëntor 2017 Shkup - Kongres i tretë i Partisë për Lëvizjen e turqve (h. "Aleksandar Palas"/13:00... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

18 nëntor 2017 Kërçovë -  Këshilli Organizativ për zbulimin e krimeve ndaj shqiptarëve në shekullin... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 18 nëntor 2017 (MIA) - Sot është e shtrunë, 18 nëntor 2017, dita e 322-të e vitit. Deri në fu... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

18 nëntor 2017 (MIA) 1626. - Papa Urbano VIII bekoi në Romë Bazilikën e re të Shën Pjetrit. 1860. ... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

18 nëntor 2017 Jahorinë - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Lupço Nikollovs... më tepër...

MIA paralajmërime - botë

MIA paralajmërime - botë

18 nëntor 2017 (MIA)  Berlin - Vazhdojnë negociatat për formimin e qeverisë së re gjermane. Lion -... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

17 nëntor 2017 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t'i mbajë seancën e tetë, të dymbëdhje... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

17 nëntor 2017 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t'i mbajë seancën e tetë, të dymbëdhje... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

17 nëntor 2017 Shkup - Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe euroambasadori Samuel Z... më tepër...

MIA paralajmërime - botë

MIA paralajmërime - botë

17 nëntor 2017 (MIA)  Bruksel - Dëgjim i presidentit të shkarkuar të Qeverisë rajonale katalanase,... më tepër...

Mozaik

Kendrick Lamar dominoi në mbrëmjen e MTV VMA 2017 - këta janë fituesit

Emrat më të mëdhenj të muzikës janë mbledhur mbrëm...

Rreth tre vjet të jetës e kalojmë në tualet

Kombet e Bashkuara dje e kanë shënuar Ditën Botëro...

Ndërron jetë kompozitori Aleksandër Lalo

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së dielës pas një ...

Sylvester Stallone i mohon akuzat për abuzim seksual

Aktori amerikan, Sylvester Stallone, i ka hedhur p...

Mbretëresha Elizabeta dhe princi Filip shënojnë 70 vjetorin e martesës

Mbretëresha britanike Elizabeta, e cila qeveris me...