• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Botë

Grupi i Vishegradit është për zgjerimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor

Grupi i Vishegradit është për zgjerimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor

Budapest, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Katër vende të Grupit të Vishegradit mbështesin zgjerimin e Bashki... më tepër...

 
Pako të dyshimta në konsullatat e Francës dhe Gjermanisë në Stamboll

Pako të dyshimta në konsullatat e Francës dhe Gjermanisë në Stamboll

Stamboll, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Policia turke sot reagoi pasi pako të dyshimta kanë mbërritur në k... më tepër...

Merkel: Nuk na duhet solidaritet selektiv në BE

Merkel: Nuk na duhet solidaritet selektiv në BE

Berlin, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel sot deklaroi se vendet-anëtare të ... më tepër...

Ulje e vlerës së lirës turke pas rritjes së vogël të interesit

Ulje e vlerës së lirës turke pas rritjes së vogël të interesit

Ankara, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Lira turke sot shënon ulje pasi Banka qendrore e Turqisë (CBRT) për ... më tepër...

Çavushogllu: Marrëveshja për S-400 mund të nënshkruhet deri në fund të javës

Çavushogllu: Marrëveshja për S-400 mund të nënshkruhet deri në fund të javës

Ankara, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Ministri turk i Punëve të Jashtme Mevlut Çavushogllu sot deklaroi se... më tepër...

Një gjykatë belge e pengoi procedurën për ekstradimin e Puxhdemonit në Spanjë

Një gjykatë belge e pengoi procedurën për ekstradimin e Puxhdemonit në Spanjë

Bruksel, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Një gjykatës në Belgjikë sot vendosi ta ndalojë procedurën për ekst... më tepër...

Iraku ekzekutoi 38 terroristë të dënuar

Iraku ekzekutoi 38 terroristë të dënuar

Bagdad, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Iraku sot ka ekzekutuar 38 persona, të cilët janë dënuar me dënime m... më tepër...

Shteti Islamik i kërcënohet SHBA-së për shkak të Jerusalemit

Shteti Islamik i kërcënohet SHBA-së për shkak të Jerusalemit

Kajro, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Grupi xhihadist Shteti Islamik (SHI) u kërcënua me sulme në territori... më tepër...

Putin: Akuzat për involvim të Rusisë në fushatën e Trampit, i dëmtojnë SHBA-së

Putin: Akuzat për involvim të Rusisë në fushatën e Trampit, i dëmtojnë SHBA-së

Moskë, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti rus Vlladimir Putin sot deklaroi se akuzat kundër presiden... më tepër...

FMN: Ekonomia e Shqipërisë me rritje prej 3,4 për qind në 2016

FMN: Ekonomia e Shqipërisë me rritje prej 3,4 për qind në 2016

Tiranë, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Ekonomia e Shqipërisë pati rritje prej 3,4 për qind në 2016 dhe vazh... më tepër...

Protesta në mbarë Greqinë

Protesta në mbarë Greqinë

Athinë, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Kaos mbizotëron në rrugët e Athinës, i shkaktuar nga greva e përgjit... më tepër...

Izraeli e mbylli vendkalimin kufitar drejt Gazës pas sulmeve raketore

Izraeli e mbylli vendkalimin kufitar drejt Gazës pas sulmeve raketore

Tel Aviv, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Izraeli sot e mbylli vendkalimin kufitar me Rripin e Gazës, si për... më tepër...

Mbreti Salman dekretoi 19,2 miliardë dollarë të investohen në zhvillimin ekonomik

Mbreti Salman dekretoi 19,2 miliardë dollarë të investohen në zhvillimin ekonomik

Riad, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Mbreti saudit Salman me dekret urdhëroi që të akordohen 19,2 miliardë ... më tepër...

Putin paralajmëroi për pasojat e sulmit amerikan në Korenë e Veriut

Putin paralajmëroi për pasojat e sulmit amerikan në Korenë e Veriut

Moskë, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti rus, Vladimir Putin sot deklaroi se ndonjë sulm eventual n... më tepër...

Aksion për shpëtimin e emigrantëve të ngujuar në një barkë gome në Detin Egje

Aksion për shpëtimin e emigrantëve të ngujuar në një barkë gome në Detin Egje

Ankara, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Shërbimi bregdetar turk sot në mëngjes zbatoi aksion për shpëtimin e... më tepër...

Kuoçi: Transformimi i forcave kosovare në ushtri është çështje politike

Kuoçi: Transformimi i forcave kosovare në ushtri është çështje politike

Prishtinë, 14 dhjetor 2017 (MIA) -  Komandanti i ri i KFORI-it, Salvatore Kouçi deklaroi se transfor... më tepër...

"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit

"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit

Berlin, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Greqia, Maqedonia dhe Serbia, dëshirojnë që të ndërtojnë kanal lundr... më tepër...

Mozaik

Nocionet më të kërkuara në internet për vitin 2017

Uragani Irma, Ajfon 8 dhe Ajfon Iks janë nocionet ...

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...