• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Botë

Marina irlandeze shpëtoi 712 emigrantë në afërsi të bregut të Libisë

Marina irlandeze shpëtoi 712 emigrantë në afërsi të bregut të Libisë

Dublin, 26 qershor 2017 (MIA) - Marina irlandeze ka shpëtuar 712 persona, mes të cilëve edhe gra sht... më tepër...

 
Mihai Tudose do të nominohet për kryeministër të Rumanisë

Mihai Tudose do të nominohet për kryeministër të Rumanisë

Bukuresht, 26 qershor 2017 (MIA) - Partia Soacialdemokrate rumune në pushtet vendosi ta nominojë min... më tepër...

Rezultatet e para jozyrtare: Rama fitoi 75, Basha 41 dhe Meta 20 vende deputetësh

Rezultatet e para jozyrtare: Rama fitoi 75, Basha 41 dhe Meta 20 vende deputetësh

Tiranë, 26 qershor 2017 (MIA) - Partia Socialiste është pranë një fitoreje historike, ku deri tani j... më tepër...

Kina liron laureatin e Nobelit, i diagnostikuar me kancer

Kina liron laureatin e Nobelit, i diagnostikuar me kancer

Hong-Kong, 26 qershor 2017 (MIA) - Laureati kinez i Çmimit Nobel për Paqe, Liu Ksiaobo, u lirua nga ... më tepër...

Evropa dhe migrimet në fokusin e sesionit veror plenar të APKE-së

Evropa dhe migrimet në fokusin e sesionit veror plenar të APKE-së

Strasburg, 26 qershor 2017 (MIA) - Evropa dhe migracionet do të jenë në fokusin e sesionit veror ple... më tepër...

Korbin: Për gjashtë muaj do të bëhem kryeministër i Britanisë së Madhe

Korbin: Për gjashtë muaj do të bëhem kryeministër i Britanisë së Madhe

Londër, 26 qershor 2017 (MIA) - Lideri i Partisë Laburiste britanike, Xheremi Korbin, deklaroi se pë... më tepër...

Presidenti i Bullgarisë e mbështet perspektivën evropiane të vendeve ballkanike

Presidenti i Bullgarisë e mbështet perspektivën evropiane të vendeve ballkanike

Athinë, 26 qershor 2017 (MIA) - Presidenti bullgar Rumen Radev shprehu mbështetje për inkuadrimin e ... më tepër...

Erdogan porositi se nuk e tërheq ushtrinë nga Katari

Erdogan porositi se nuk e tërheq ushtrinë nga Katari

Stamboll, 26 qershor 2017 (MIA) - Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e hodhi poshtë kërkesën ... më tepër...

Nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa 28 konsiderohen për të zhdukur pas përmbytjes së anijes me turistë nga Kolumbia

Nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa 28 konsiderohen për të zhdukur pas përmbytjes së anijes me turistë nga Kolumbia

Bogotë, 26 qershor 2017 (MIA) - Nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa 28 konsiderohen për të zhduk... më tepër...

Forcat irakiane avancojnë në betejën për Mosulin

Forcat irakiane avancojnë në betejën për Mosulin

Bagdad, 26 qershor 2017 (MIA) -  Forcat irakiane kanë hyrë më thellë në qytetin e Mosulit dhe janë p... më tepër...

Sondazhet dalëse: Socialistët e Ramës fitues në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri

Sondazhet dalëse: Socialistët e Ramës fitues në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri

Tiranë, 26 qershor 2017 (MIA) - Partia Socialiste e Shqipërisë, e kryeministrit aktual Edi Rama, ësh... më tepër...

"Syri i Londrës" i mbyllur për vizitorët për shkak të një bombe nga Lufta e Dytë Botërore

"Syri i Londrës" i mbyllur për vizitorët për shkak të një bombe nga Lufta e Dytë Botërore

Londër, 25 qershor 2017 (MIA) - Rrota e madhe panoramike afër brigjeve të Temzës në Londër, e njohur... më tepër...

Votimi në Shqipëri me një sërë problemesh

Votimi në Shqipëri me një sërë problemesh

Tiranë, 25 qershor 2017 (MIA) - Me një sërë problemesh, të shtëna nga armë zjarri në vendvotim, korr... më tepër...

Të paktën 148 persona e humbën jetën pasi një cisternë e naftës u përmbys dhe u përfshi nga zjarri në Pakistan

Të paktën 148 persona e humbën jetën pasi një cisternë e naftës u përmbys dhe u përfshi nga zjarri në Pakistan

Islamabad, 25 qershor 2017 (MIA) - Një cisternë me naftë u përmbys dhe u kaplua nga zjarri në një au... më tepër...

Inicident në Nju-Kasëll gjatë gjatë faljes së Bajramit

Inicident në Nju-Kasëll gjatë gjatë faljes së Bajramit

Londër, 25 qershor 2017 (MIA) - Të paktën gjashtë persona, prej të cilëve dy janë lënduar pasi një g... më tepër...

Tërnava: Të largohemi nga punët e liga dhe të shtrijmë dorën e pajtimit

Tërnava: Të largohemi nga punët e liga dhe të shtrijmë dorën e pajtimit

Prishtinë, 25 qershor 2017 (MIA) - Qindra qytetarë të besimit mysliman kanë marrë pjesë në ceremonin... më tepër...

Besimtarët myslimanë namazin e Bajramit e falën në sheshin Skënderbej të Tiranës

Besimtarët myslimanë namazin e Bajramit e falën në sheshin Skënderbej të Tiranës

Tiranë, 25 qershor 2017 (MIA) - Me përfundimin e muajit të Shenjtë të Ramazanit, pas 30 ditëve agjër... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...