• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Sport

KE futboll U-21: Bardhi në ekipin ideal të kampionatit në fazën e grupeve

KE futboll U-21: Bardhi në ekipin ideal të kampionatit në fazën e grupeve

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - Reprezantuesi i Maqedonisë Enis Bardhi, i cili ka qenë golashënues i ... më tepër...

 
Real Madridi refuzon Ibrahimoviqin

Real Madridi refuzon Ibrahimoviqin

Madrid, 25 qershor 2017 (MIA) - Mino Raiola ia ka ofruar klientin e tij, Zlatan Ibrahimovic, Real Ma... më tepër...

KE në futboll U-21: Maqedonia humb në duelin me Portugalinë

KE në futboll U-21: Maqedonia humb në duelin me Portugalinë

Gdinjë, 24 qershor 2017 (MIA) - Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll deri në 21 vjet mbrëmë humbi... më tepër...

Chelsea dhe Arsenal do të luajnë për viktimat nga zjarri në Londër

Chelsea dhe Arsenal do të luajnë për viktimat nga zjarri në Londër

Londër, 23 qershor 2017 (MIA) - Të ardhurat e ndeshjes së ardhshme në Community shield, në të cilin ... më tepër...

Konstatohen lëshime në përgatitjet për UEFA Super kupën në Arena "Filipi i 2-të"

Konstatohen lëshime në përgatitjet për UEFA Super kupën në Arena "Filipi i 2-të"

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme konstatoi l... më tepër...

Conte e do Marchision te Chelsea

Conte e do Marchision te Chelsea

Londër, 22 qershor 2017 (MIA) - Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron që ta sjellë mesfushori... më tepër...

Marej: Kjo humbje nuk është asgjë

Marej: Kjo humbje nuk është asgjë

Londër, 21 qershor 2017 (MIA) - Tenisti britanik, Andy Murray, dje është eliminuar në meçin e parë t... më tepër...

Prokuroria spanjolle akuzon Mourinhon për shmangie nga tatimi

Prokuroria spanjolle akuzon Mourinhon për shmangie nga tatimi

Madrid, 20 qershor 2017 (MIA) - Prokuroria spanjolle shtetërore kumtoi se sot është ngritur akuzë ku... më tepër...

Perez: Ronaldo mbetet, përveç se nëse dikush nuk ofron një miliardë euro

Perez: Ronaldo mbetet, përveç se nëse dikush nuk ofron një miliardë euro

Madrid, 20 qershor 2017 (MIA) - Presidenti i Real Madridit Florentino Perez deklaroi se planifikon q... më tepër...

Kompletohet faza e parë e Kampionatit evropian për basketbollistet

Kompletohet faza e parë e Kampionatit evropian për basketbollistet

Pragë, 20 qershor 2017 (MIA) - Në ndeshjet e xhiros së 3-të mbrëmë ka përfunduar faza e parë të lojt... më tepër...

Kili më i mirë se Kameruni në Kupën e Konfederatave

Kili më i mirë se Kameruni në Kupën e Konfederatave

Moskë, 19 qershor 2017 (MIA) - Kili vuajti shumë në ndeshjen e parë të Grupit B për Kupën e Konfeder... më tepër...

Katër pjesëmarrës të rinj në KE të hendbollit, Maqedonia sonte "ndjek" plasimin në duelin me Çekinë

Katër pjesëmarrës të rinj në KE të hendbollit, Maqedonia sonte "ndjek" plasimin në duelin me Çekinë

Shkup, 18 qershor 2017 (MIA) - Përfaqësues e Malit të Zi, Norvegjisë, Sllovenisë dhe të Austrisë sig... më tepër...

Tur çikliste "Tur de Galiçica"

Tur çikliste "Tur de Galiçica"

Shkup, 18 qershor 2017 (MIA) - Tura e katër çikliste "Tur de Galiçica" në të cilën do të marrin pjes... më tepër...

Maqedonia kundër Spanjës në ndeshjen e saj të parë në EURO 2017

Maqedonia kundër Spanjës në ndeshjen e saj të parë në EURO 2017

Gdinja, 17 qershor 2017 (MIA) - Përfaqësuesja e futbollit të Maqedonisë sonte prej orës 20 e 45 minu... më tepër...

Një trajner spanjoll i futbollit për fëmijë nën moshën 11 vjeç largohet nga detyra pas fitores 25:0

Një trajner spanjoll i futbollit për fëmijë nën moshën 11 vjeç largohet nga detyra pas fitores 25:0

Madrid, 16 qershor 2017 (MIA) - Një trajner i ekipit futbollistik spanjoll për fëmijë u pushua nga d... më tepër...

Ronaldo dëshiron largimin nga Reali

Ronaldo dëshiron largimin nga Reali

Madrid, 16 qershor 2017 (MIA) - Ylli portugez, Kristiano Ronaldo ka tronditur Real Madridin, pasi th... më tepër...

Alexis dëshiron të kalojë te Chelsea

Alexis dëshiron të kalojë te Chelsea

Londër, 15 qershor 2017 (MIA) - Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez i kutmoi klubit të tij se dëshi... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...