• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Ekonomi

Për materiale ndërtimore dhe derivate vitin e kaluar janë shpenzuar 12,9 miliardë denarë

Për materiale ndërtimore dhe derivate vitin e kaluar janë shpenzuar 12,9 miliardë denarë

Shkup, 24 qershor 2017 (MIA) - Subjektet afariste të cilat merren me veprimtari ndërtimore vitin e k... më tepër...

 
Mickovski: Tërë dokumentacioni i tenderit do të vendoset në mbikëqyrje të opinionit

Mickovski: Tërë dokumentacioni i tenderit do të vendoset në mbikëqyrje të opinionit

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Udhëheqësia e SHA "Elektranat e Maqedonisë" tërë dokumentacionin e te... më tepër...

Ministri Sugareski u takua me Shoqatën e ndërtimtarisë dhe materialeve ndërtimore

Ministri Sugareski u takua me Shoqatën e ndërtimtarisë dhe materialeve ndërtimore

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Që të miratohen ligje për ndërtim dhe për planifikim hapësinor dhe ur... më tepër...

Rreth 65 për qind e rrymës së shpenzuar në prill ka qenë nga burimet vendore

Rreth 65 për qind e rrymës së shpenzuar në prill ka qenë nga burimet vendore

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Në prill të këtij viti, në Republikën e Maqedonisë, janë shpenzuar 60... më tepër...

Neto rroga në prill 22.672 denarë

Neto rroga në prill 22.672 denarë

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Neto rroga në prill të këtij viti shënoi rritje prej 1,4 për qind dhe... më tepër...

Qeveria i imponoi ELEM-it ta anulojë tenderin për pajisje të minierave

Qeveria i imponoi ELEM-it ta anulojë tenderin për pajisje të minierave

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme vendosi t'i... më tepër...

Ministri Bekteshi takoi një delegacion biznesmenësh nga Libani

Ministri Bekteshi takoi një delegacion biznesmenësh nga Libani

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot priti një delegacion afar... më tepër...

GGA pranë OEMVP-së: Shkëmbim përvojash me gratë afariste nga Kosova

GGA pranë OEMVP-së: Shkëmbim përvojash me gratë afariste nga Kosova

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Grupacioni i Grave afariste pranë Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri -... më tepër...

Fluturim i parë çarter nga Katovice në Aeroportin e Ohrit

Fluturim i parë çarter nga Katovice në Aeroportin e Ohrit

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Në Aeroportin e Ohrit "Shën Apostol Pali", sot do të mbërrijë fluturi... më tepër...

Biznesmenët nga Maqedonia dhe Greqia kërkojnë linjë ajrore Shkup - Athinë

Biznesmenët nga Maqedonia dhe Greqia kërkojnë linjë ajrore Shkup - Athinë

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Vendosje e linjës së drejtpërdrejtë ajrore Shkup - Athinë, për intens... më tepër...

Ditë e parë e hapur e GS1 Maqedoni në Shkup

Ditë e parë e hapur e GS1 Maqedoni në Shkup

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Dita e parë e hapur e GS1 Maqedoni në temë "A jeni të gatshëm për epo... më tepër...

Në Maqedoni vitin e kaluar ka pasur 58.022 shfrytëzues të asistencës sociale

Në Maqedoni vitin e kaluar ka pasur 58.022 shfrytëzues të asistencës sociale

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Në Maqedoni vitin e kaluar ka pasur 15.473 minoren dhe 42.49 shfrytëz... më tepër...

Gratë e biznesit: Pushimi i vazhduar i lehonisë mund të ketë ndikim negativ në involvimin e grave në tregun epunës

Gratë e biznesit: Pushimi i vazhduar i lehonisë mund të ketë ndikim negativ në involvimin e grave në tregun epunës

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Shoqata e grave të biznesit vlerëson se nisma për rritjen e pushimit ... më tepër...

Ministri Bekteshi apelon që kompanitë të konkurrojnë për subvencione për zbatimin e standardit Hallall

Ministri Bekteshi apelon që kompanitë të konkurrojnë për subvencione për zbatimin e standardit Hallall

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi mbrëmë mori pjesë në ceremoni... më tepër...

Mbështetje për punësimin e të rinjve, të papunëve dhe grave

Mbështetje për punësimin e të rinjve, të papunëve dhe grave

Shkup, 16 qershor 2017 (MIA) - Konferencë përfundimtare për projektin "Mbështetje për punësimin e të... më tepër...

Kina do të vazhdojë t'i inkurajojë kompanitë që të investojnë në Maqedoni

Kina do të vazhdojë t'i inkurajojë kompanitë që të investojnë në Maqedoni

Pekin/Shangaj, 16 qershor 2017 (MIA) - Qeveria kineze nuk do ta ndryshojë politikën ndaj Maqedonisë.... më tepër...

Potenciali turistik i Maqedonisë prezentohet para tur operatorëve britanikë

Potenciali turistik i Maqedonisë prezentohet para tur operatorëve britanikë

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - Tur operatorë dhe agjenci turistike nga Britania u njoftuan me kapaci... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...