• A-
  • A
  • A+
E hënë, 27 Mars 2017, 

Maqedoni

Vazhdon cikli i investimeve në pajisje të re mjekësore

Vazhdon cikli i investimeve në pajisje të re mjekësore

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë filloi procedurë për furnizim publik të pajisje... më tepër...

 
Gruevski: E vetmja dalje nga kriza politike janë zgjedhje të shpejta

Gruevski: E vetmja dalje nga kriza politike janë zgjedhje të shpejta

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Qeveria e cila do të zbatojë Platformën e Tiranës e përpiluar dhe e form... më tepër...

Maqedonia iu bashkangjit aksionit global "Ora e planetit Tokë" (video)

Maqedonia iu bashkangjit aksionit global "Ora e planetit Tokë" (video)

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Maqedonia dje në mbrëmje iu bashkangjit aksionit global "Ora e planetit ... më tepër...

Konfiskohen 10 kilogram barishte të dyshimta

Konfiskohen 10 kilogram barishte të dyshimta

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Rreth 10 kilogram barishte të dyshimtë dje janë konfiskuar në kalimin ku... më tepër...

Gjehet një trup i djegur në një zjarr në shtëpinë në Shkup

Gjehet një trup i djegur në një zjarr në shtëpinë në Shkup

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Në zjarrin në një shtëpi në Shkup dje rreth orës 21:30 është gjetur një ... më tepër...

Grabiten 14.200 euro nga një banesë në Manastir

Grabiten 14.200 euro nga një banesë në Manastir

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) -  L.M. (45) nga fshati Dolenci, i cili jeton në Gjermani, dje në stacioni... më tepër...

Gjuhet me gurë një tren i udhëtarëve në afërsi të Kumanovës

Gjuhet me gurë një tren i udhëtarëve në afërsi të Kumanovës

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Në hyrje të stacionit hekurudhor Kumanovë dje në orën 17:20 nga ana e pe... më tepër...

Shkupi u inkuadrua në aksionin global "Ora e Planetit Tokë"

Shkupi u inkuadrua në aksionin global "Ora e Planetit Tokë"

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Qyteti i Shkupit mbrëmë u inkuadrua në aksionin global "Ora e planetit T... më tepër...

Forum për biznes-mundësi dhe përforcim i bashkëpunimit bilateral midis Maqedonisë dhe Meksikës

Forum për biznes-mundësi dhe përforcim i bashkëpunimit bilateral midis Maqedonisë dhe Meksikës

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Me qëllim të avancimit dhe intensifikimit të bashkëpunimit ekonomik midi... më tepër...

Aksion humanitar për dhurimin e ushqimit

Aksion humanitar për dhurimin e ushqimit

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Nën moton "Dhuro ushqim dhe fito dhuratë" koalicioni "Ngjyrat e jetës" s... më tepër...

Qarkullimi në vend nëpër rrugë të thata

Qarkullimi në vend nëpër rrugë të thata

Shkup, 26 mars 2017 (MIA) - Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të ... më tepër...

VMRO-DPMNE: Zgjedhje parlamentare në shpenzim të njëjtë me ato lokale zgjidhje më e mirë për dalje nga kriza

VMRO-DPMNE: Zgjedhje parlamentare në shpenzim të njëjtë me ato lokale zgjidhje më e mirë për dalje nga kriza

Shkup, 25 mars 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE-ja konsideron se mbajtja e zgjedhjeve të reja parlamentare në... më tepër...

Zaev: Jemi fuqishëm të përcaktuar drejt vlerave evropiane, presim që të hapen dyert për Maqedoninë

Zaev: Jemi fuqishëm të përcaktuar drejt vlerave evropiane, presim që të hapen dyert për Maqedoninë

Shkup, 25 mars 2017 (MIA) - Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev për nder të shënimit të 60-vjetorit të jub... më tepër...

Han: Formim i shpejtë i qeverisë dhe përmbajtje nga nxitja e tensioneve ndëretnike

Han: Formim i shpejtë i qeverisë dhe përmbajtje nga nxitja e tensioneve ndëretnike

Shkup, 22 mars 2017 (MIA) - Formim i shpejt i qeverisë së re, e përkushtuar ndaj zbatimit të reforma... më tepër...

Todorov kontraktoi bashkëpunim me Institutin kombëtar amerikan për shëndetësi

Todorov kontraktoi bashkëpunim me Institutin kombëtar amerikan për shëndetësi

Shkup, 25 mars 2017 (MIA) - Nënkryetari i Qeverisë dhe ministër i Shëndetësisë Nikolla Todorov, gjat... më tepër...

Helen Klark: Prespa është shembull i përkryer i "fitores së trefishtë" për zhvillimin e qëndrueshëm

Helen Klark: Prespa është shembull i përkryer i "fitores së trefishtë" për zhvillimin e qëndrueshëm

Shkup, 25 mars 2017 (MIA) - Në Kinotekën e Republikës së Maqedonisë mbrëmë u mbajt premiera botërore... më tepër...

LSDM: Maqedonisë i nevojitet zgjidhje e shpejtë e krizës politike

LSDM: Maqedonisë i nevojitet zgjidhje e shpejtë e krizës politike

Shkup, 25 mars 2017 (MIA) - Të gjithë partitë politike dhe institucionet duhet t'ua hapin rrugën pro... më tepër...

Mozaik

Cheryl dhe Liam Payne bëhen prindër

Yjet e muzikës, Cheryl dhe Liam Payne sot kanë kon...

Shqipëria në Guinnes (video)

Dy mijë e shtatëmbëdhjetë të rinj nga qytete të nd...

Linda Halimi, në kopertinën e revistës prestigjoze People

Revista prestigjoze People ka përzgjedhur pikërish...

Pike nuk mund të shkojë në dasmën e Mesit

Lionel Mesi dhe partnerja e tij me të cilën kanë d...

Një lituaneze ka flokë të gjata 230 centimetra

Lituanezja, Alia Nasirova nuk i ka prerë flokët pl...