• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Shkup

Qytetarët në 193 të denoncojnë djegie të zjarrit në të hapur

Qytetarët në 193 të denoncojnë djegie të zjarrit në të hapur

Shkup, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Nga sot të gjithë qytetarët e Shkupit në numrin telefonik 193, i cili... më tepër...

 
Shilegov: E motivuar politikisht nisma të mos lëshohen fëmijët në shkollë

Shilegov: E motivuar politikisht nisma të mos lëshohen fëmijët në shkollë

Shkup, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov sot vlerësoi se është e... më tepër...

Shilegov: Duhet të heqim dorë nga disa shprehi nëse dëshirojmë mjedis të shëndetshëm jetësor

Shilegov: Duhet të heqim dorë nga disa shprehi nëse dëshirojmë mjedis të shëndetshëm jetësor

Shkup, 13 nëntor 2017 (MIA) - Procedura për mjedis të pastër dhe për ajër të pastër nuk është proced... më tepër...

Adrian Muça drejtor i ri i NP "Parqe dhe Gjelbërime"

Adrian Muça drejtor i ri i NP "Parqe dhe Gjelbërime"

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Adrian Muça nga MPPS është drejtor i ri Ndërmarrjes Publike "Parqe dh... më tepër...

Shilegov: Shkupi do të jetë kryeqendër e gjelbër evropiane deri në vitin 2021

Shilegov: Shkupi do të jetë kryeqendër e gjelbër evropiane deri në vitin 2021

Shkup, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Administrata e re e qytetit ka për qëllim përmes zgjidhjes ekologjike... më tepër...

"Ujësjellësi dhe kanalizimi" i Shkupit ende pa çmim për ujin, pritet Këshilli i ri drejtues

"Ujësjellësi dhe kanalizimi" i Shkupit ende pa çmim për ujin, pritet Këshilli i ri drejtues

Shkup, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Ndërmarrja publike e Shkupit "Ujësjellësi dhe kanalizimi" ende nuk mu... më tepër...

Shilegov: Helmimi i qenve është vepër penale, zgjidhje sistemore për problemin me qentë endacakë

Shilegov: Helmimi i qenve është vepër penale, zgjidhje sistemore për problemin me qentë endacakë

Shkup, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Sigurimi i kontrollit të numrit të qenve endacakë përmes rrugës human... më tepër...

Qyteti i Shkupit: Tridhjetë tonë kripë janë hedhur nëpër rrugët e qytetit

Qyteti i Shkupit: Tridhjetë tonë kripë janë hedhur nëpër rrugët e qytetit

Shkup, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Autoritetet e qytetit janë të gatshme për mirëmbajtjen e rrugëve në r... më tepër...

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov u takua me kryebashkiakun e Tiranës Veliaj

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov u takua me kryebashkiakun e Tiranës Veliaj

Shkup, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov në kuadër të vizitës në ... më tepër...

Autoritetet në komunën Aerodrom gjurmojnë pas qenit që sulmoi gjashtë persona

Autoritetet në komunën Aerodrom gjurmojnë pas qenit që sulmoi gjashtë persona

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Nga komuna Aerodrom informojnë se organet kompetente punojnë në locimi... më tepër...

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov për vizitë në Tiranë

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov për vizitë në Tiranë

Tiranë, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe nikoqiri i tij, njer... më tepër...

Ndalesa për automjete në Vodno vazhdon edhe këtë fundjavë

Ndalesa për automjete në Vodno vazhdon edhe këtë fundjavë

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Autoritetet e qytetit përkujtojnë se sot dhe gjatë fundjavës qytetarët... më tepër...

Katër persona janë lënduar në katër aksidente në Shkup

Katër persona janë lënduar në katër aksidente në Shkup

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Katër persona janë lënduar më lehtë në katër nga gjithsej gjashtë aksi... më tepër...

Shilegov: Ndalesa për automobila në Vodno ende vlen dhe kjo do të shihet që të premten

Shilegov: Ndalesa për automobila në Vodno ende vlen dhe kjo do të shihet që të premten

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit sot deklaroi se ndalesa për lëvizjen e a... më tepër...

Në Shkup dje 12 aksidente, një  i lënduar më rëndë

Në Shkup dje 12 aksidente, një i lënduar më rëndë

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Një person është lënduar më rëndë në njërin nga gjithsej 12 aksidentet... më tepër...

Autoritetet e qytetit janë duke i pastruar mbeturinat brenda dhe rreth shtratit të lumit Vardar

Autoritetet e qytetit janë duke i pastruar mbeturinat brenda dhe rreth shtratit të lumit Vardar

Shkup, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Mbeturinat e tubuara, brenda dhe rreth shtratit të lumit Vardar, që so... më tepër...

Shilegov: Është ndaluar ndërtimi i Rrotës panoramike

Shilegov: Është ndaluar ndërtimi i Rrotës panoramike

Shkup, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Është ndaluar ndërtimi i Rrotës panoramike. Qyteti i Shkupit nuk ka ne... më tepër...

Mozaik

Nocionet më të kërkuara në internet për vitin 2017

Uragani Irma, Ajfon 8 dhe Ajfon Iks janë nocionet ...

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...