• A-
  • A
  • A+
E hënë, 28 Maj 2017, 

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 28 maj 2017  Në Shkup, koha e iftarit (akshami), sot është në orën 20 e... më tepër...

 
Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 27 maj 2017  Në Shkup, koha e iftarit (akshami), sot është në orën 20 e... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 25 prill 2017 (MIA) - Sot është e martë, 25 prill 2017, dita e 115-të e vitit. Deri në fund t... më tepër...

 Muslimanët sot shënojnë natën Regaib

Muslimanët sot shënojnë natën Regaib

Shkup, 30 mars 2017 (MIA) - Muslimanët në botë si dhe në vendet e rajonit sonte shënojnë natën e bek... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 22 mars 2017 (MIA) - Sot është e mërkurë, 22 mars 2017, dita e 81-të e vitit. Deri në fund të... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 10 mars 2017 (MIA) - Sot është e premte, 10 mars 2017, dita e 69-të e vitit. Deri në fund të ... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 30 janar 2017 (MIA) -  Sot është e hënë, 30 janar 2017, dita e 29-të e vitit. Deri në fund të... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 14 dhjetor 2016 (MIA) - ­Sot është e mërkurë, 14 dhjetor 2016, dita e 349-të e vitit. Deri në... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 5 dhjetor 2016 (MIA) - ­Sot është e hënë, 5 dhjetor 2016, dita e 340-të e vitit. Deri në fund... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 18 gusht  2016 (MIA) - Sot është e enjte, 18 gusht 2016, dita e 231-të e vitit. Deri në fund ... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 24 korrik  2016 (MIA) - Sot është e diel, 24 korrik viti 2016, dita e 206-të e vitit. Deri në... më tepër...

Kalendari islamik

Kalendari islamik

5 korrik 2016 Sot është Dita e Fitër Bajramit Namazi i Fitër Bajramit është falur në orën 5:44 min... më tepër...

Koha e iftarit

Koha e iftarit

4 korrik 2016  Në Shkup, koha e iftarit (akshami), sot është në orën 20 e 20 minuta. Koha e iftari... më tepër...

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 3 korrik 2016  Në Shkup, koha e iftarit (akshami), sot është në orën 20... më tepër...

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 2 korrik 2016 Në Shkup, koha e iftarit (akshami), sot është në orën 20 ... më tepër...

Nata më e begatë – Nata e Kadrit

Nata më e begatë – Nata e Kadrit

Shkup, 2 korrik 2016 (MIA) - “Ne e zbritëm atë (Kur’anin) Natën e Kadrit. E ku di ti ç’është Nata e ... më tepër...

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 1 korrik 2016 Në Shkup, koha e iftarit (akshami), sot është në orën 20 ... më tepër...

Mozaik

Gjërat që i shpikën myslimanët, pa të cilat bota do të ishte më ndryshe

Në listën e krijuar më poshtë, ju do të mund të më...

Macet kanë 9 jetë, por kjo ka tre bishta (VIDEO)

Një mace me tre bishta është parë në kopshtet e Pe...

Rita Ora publikon këngën e re “Your Song” (audio)

Superylli shqiptar, Rita Ora, ka publikuar projekt...

Vdiq ser Roxher Mur

Aktori britanik ser Roxher Mur, i njohur për rolin...

Ariana Grande e ndërpreu turneun e saj

Ariana Grande ka anuluar pjesën e mbetur të turneu...