• A-
  • A
  • A+
E enjte, 23 Nëntor 2017, 

Botë

Ljajiq: CEFTA duhet ta përshpejtojë qarkullimin e mallrave nëpër Ballkan

Ljajiq: CEFTA duhet ta përshpejtojë qarkullimin e mallrave nëpër Ballkan

Beograd, 21 nëntor 2017 (MIA) - Ministri serb i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimeve, Rasim Ljaji... më tepër...

 
Përfundoi konferenca klimatike në Bon

Përfundoi konferenca klimatike në Bon

Bon, 17 nëntor 2017 (MIA) - Konferenca ndërkombëtare klimatike në Bon përfundoi sot me konkluzion të... më tepër...

Banka Botërore: Vendet e Ballkanit Perëndimor me rritje prej 2,6 për qind

Banka Botërore: Vendet e Ballkanit Perëndimor me rritje prej 2,6 për qind

Uashington, 16 nëntor 2017 (MIA) - Rritja ekonomike në Ballkanin  Perëndimor këtë vit do të jetë 2,6... më tepër...

Qeveria greke dëshiron t'u ndajë 1,2 miliardë euro si bonus Krishtlindjeje miliona qytetarëve

Qeveria greke dëshiron t'u ndajë 1,2 miliardë euro si bonus Krishtlindjeje miliona qytetarëve

Athina, 2 nëntor 2017 (MIA) - Qeveria greke planifikon t'u ndajë 1,2 miliardë euro qytetarëve të rre... më tepër...

Përfitimi i "Facebook" rritet në 10,3 miliardë dollarë për vetëm tre muaj

Përfitimi i "Facebook" rritet në 10,3 miliardë dollarë për vetëm tre muaj

San Francisko, 2 nëntor 2017 (MIA) - Rrjeti social "Facebook" informoi se të ardhurat për kuartalin ... më tepër...

Greqia pret aprovim të pjesës së fundit të transhës së tretë

Greqia pret aprovim të pjesës së fundit të transhës së tretë

Athinë, 26 tetor 2017 (MIA) - Grupi evropian i punës dhe mekanizmi stabilizues evropian sot pritet t... më tepër...

Shkalla e papunësisë në Kinë nën 4 për qind

Shkalla e papunësisë në Kinë nën 4 për qind

Pekin, 22 tetor 2017 (MIA) - Shkalla e papunësisë në Kinë ka mbetur nën 4 për qind, kumtoi Ministria... më tepër...

Senati i SHBA-së e pranoi propozim buxhetin prej katër trilion dollarë

Senati i SHBA-së e pranoi propozim buxhetin prej katër trilion dollarë

Uashington, 20 tetor 2017 (MIA) - Senati i SHBA-së e miratoi propozim-buxhetin për vitin 2018 nga ka... më tepër...

Qeveria greke planifikon të ndajë 1,1 miliardë euro për modernizimin e aeroplanëve

Qeveria greke planifikon të ndajë 1,1 miliardë euro për modernizimin e aeroplanëve

Athinë, 19 tetor 2017 (MIA) - Qeveria greke sot kumtoi se planifikon të ndajë 1,1 miliardë euro për ... më tepër...

Energjetika temë kryesore e takimit Putin-Kitaroviq

Energjetika temë kryesore e takimit Putin-Kitaroviq

Soçi, 18 tetor 2017 (MIA) - Kompanitë ruse janë të interesuara të marrin pjesë në gazifikimin e mëtu... më tepër...

Një kompani amerikane do të ndërtojë termocentral në Kosovë

Një kompani amerikane do të ndërtojë termocentral në Kosovë

Prishtinë, 17 tetor 2017 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paralajmëroi se deri në fu... më tepër...

Drejtori i përgjithshëm i Samsungut dha dorëheqje

Drejtori i përgjithshëm i Samsungut dha dorëheqje

Seul, 13 tetor 2017 (MIA) - Drejtori kryesor ekzekutiv i Samsungut Kvon Oh-Hium sot herët në mëngjes... më tepër...

Athinë: Nuk do të ketë masa shtesë për kursim në vitin 2018

Athinë: Nuk do të ketë masa shtesë për kursim në vitin 2018

Athinë, 13 tetor 2017 (MIA) - Në vitin 2018 nuk do të ndërmerren masa shtesë për kursim, deklaroi zë... më tepër...

G7 u kërcënua me sanksione të përforcuara mbi Korenë Veriore

G7 u kërcënua me sanksione të përforcuara mbi Korenë Veriore

Tokio, 13 tetor 2017 (MIA) - Vendet e grupit G-7 do të kryejnë presion maksimal ekonomike mbi Korenë... më tepër...

Bota po lëvizë drejt katastrofës, parashikon kryetari i Bankës Botërore

Bota po lëvizë drejt katastrofës, parashikon kryetari i Bankës Botërore

Uashington, 10 tetor 2017 (MIA) - Bota po lëvizë drejt katastrofës, sepse shpresa e njerëzve ballafa... më tepër...

Në Kroaci për shkak katastrofave natyrore do të shtrenjtohen pemët dhe perimet

Në Kroaci për shkak katastrofave natyrore do të shtrenjtohen pemët dhe perimet

Zagreb, 10 tetor 2017 (MIA) - Temperaturat e ulëta në pranverë, thatësira që zgjati disa muaj dhe zj... më tepër...

"Tojota" e mbyll fabrikën në Australi

"Tojota" e mbyll fabrikën në Australi

Sidnei, 3 tetor 2017 (MIA) - Prodhuesi japonez i automjeteve "Tojota" sot e mbyll fabrikën në Melbur... më tepër...

Mozaik

Kendall Jenner rrëzon nga froni Giselen Bundschen si modelja më e paguar në botë

Kendall Jenner ka rrëzuar nga pozita e parë Gisele...

Muhamed - emri më i përdorur në Vjenë

Në listën zyrtare të emrave më të pëlqyer për fëmi...

Dua Lipa mahnit publikun në Meksikë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa po ...

Sharapovës i kanosen shtatë vjet burg

Tenistja ruse Marija Sharapova po përballet me aku...

Kendrick Lamar dominoi në mbrëmjen e MTV VMA 2017 - këta janë fituesit

Emrat më të mëdhenj të muzikës janë mbledhur mbrëm...