• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Republikë

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta vizitoi Muftininë e qytetit

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta vizitoi Muftininë e qytetit

Gostivar, 25 qershor 2017 (MIA) - Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryetari i Komunës së Gostiv... më tepër...

 
Bejta: Barazia gjinore vetëm me liri, barazi, demokraci dhe drejtësi të vërtetë

Bejta: Barazia gjinore vetëm me liri, barazi, demokraci dhe drejtësi të vërtetë

Gostivar,  22 qershor 2017 - Grupacioni i grave afariste të Odës së Maqedonisë Veri – Perëndimore në... më tepër...

Takim i ministrit Fazliu me ambasadorin francez Kristian Timoniе

Takim i ministrit Fazliu me ambasadorin francez Kristian Timoniе

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu sot takoi ambasadorin... më tepër...

Është publikuar thirrja e parë publike për bashkëpunim ndërkufitar me Kosovën

Është publikuar thirrja e parë publike për bashkëpunim ndërkufitar me Kosovën

Shkup, 14 qershor 2017 (MIA) - Është publikuar thirrja e parë publike për projekte për bashkëpunim n... më tepër...

Takim i ministrit Fazliu me përfaqësuesen e UNDP-së Luiza Uinton

Takim i ministrit Fazliu me përfaqësuesen e UNDP-së Luiza Uinton

Ohër, 13 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Vetëqeverisjes Lokale Suhejl Fazliu mbrëmë realizoi takim m... më tepër...

Në Ohër forum ndërkombëtar për përfshirje shoqërorе të personave me aftësi të kufizuara

Në Ohër forum ndërkombëtar për përfshirje shoqërorе të personave me aftësi të kufizuara

Ohër, 12 qershor 2017 (MIA) - Praktika të suksesshme për gjetje të mënyrave për përmirësimin e jetes... më tepër...

Inaugurohet Xhamia e re në fshatin Debresh, Bejta: Objektet fetare asnjëherë nuk do të mbesin shkretë

Inaugurohet Xhamia e re në fshatin Debresh, Bejta: Objektet fetare asnjëherë nuk do të mbesin shkretë

Gostivar, 12 qershor 2017 (MIA) - Me organizimin e një ceremonie solemne të dielën në fshatin Debres... më tepër...

Komuna e Gostivarit organizoi iftar kolektiv

Komuna e Gostivarit organizoi iftar kolektiv

Gostivar, 11 qershor 2017 (MIA) - Në hapësirat e Bashkësisë Fetare Islame përballë Qendrës për Kultu... më tepër...

Komuna e Gostivarit zyrtarisht binjakëzohet me komunën turke Ejup

Komuna e Gostivarit zyrtarisht binjakëzohet me komunën turke Ejup

Gostivar, 11 qershor 2017 (MIA) -  Përmes një ceremonie solemne të mbajtur në sallën e Këshillit Kom... më tepër...

Armenia e interesuar për modelin e Maqedonisë për zhvillim të barabartë rajonal

Armenia e interesuar për modelin e Maqedonisë për zhvillim të barabartë rajonal

Shkup, 9 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Vetëqeverisjes Lokale Suhejl Fazliu sot realizoi takim me n... më tepër...

Zyrtarizohet iniciativa për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën Ejup të Stambollit

Zyrtarizohet iniciativa për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën Ejup të Stambollit

Gostivar, 9 qershor 2017 (MIA) - Vendim për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën e Ejupit ... më tepër...

Panair për punësim në Tetovë

Panair për punësim në Tetovë

Tetovë, 8 qershor 2017 (MIA) - Gjithsej 27 kompani kanë marrë pjesë me stendat e tyre në Panairin pë... më tepër...

Një pjesë e Sopishtes nesër pa ujë

Një pjesë e Sopishtes nesër pa ujë

Shkup, 7 qershor 2017 (MIA) - Një pjesë e konsumatorëve në fshatin Sopishtë nesër do të mbeten pa uj... më tepër...

Kërkesat për vlerësimin e dëmeve nga vështrimet të parashtrohen në komunën e Tetovës

Kërkesat për vlerësimin e dëmeve nga vështrimet të parashtrohen në komunën e Tetovës

Tetovë, 7 qershor 2017 (MIA) - Nga komuna e Tetovës njoftojnë të gjithë qytetarët të cilët gjatë vër... më tepër...

Një delegacion qeveritar viziton Porojin

Një delegacion qeveritar viziton Porojin

Tetovë, 7 qershor 2017 (MIA) - Për vizitë në komunën e Tetovës dhe në fshatin Poroj të goditur nga v... më tepër...

Një pjesë e Kërçovës pa ujë për pirje

Një pjesë e Kërçovës pa ujë për pirje

Kërçovë, 7 qershor 2017 (MIA) - Që nga orët e hershme të mëngjesit një pjesë e rajonit të qytetit të... më tepër...

SHBA-ja uron zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë

SHBA-ja uron zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë

Shkup, 1 qershor 2017 (MIA) - Departamenti amerikan i shtetit përmes një kumtese ia uroi formimin e ... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...